FAALİYETLERİMİZ | 2

7 Nisan 2019, Yorumlar FAALİYETLERİMİZ | 2 için yorumlar kapalı

Bu program ULUSLARARASI GENÇLİK AKTİVİTELERİ MERKEZİ DERNEĞİ tarafından oluşturulmuştur. Gençliğin sosyal ve kişisel gelişimine katkı sağlamak ve gençlerin geleceklerine etki edecek, derneğimiz bünyesinde gönüllü olarak çalışacak takım arkadaşlarının yetişmesi için eğitimler düzenlemekteyiz.

Gerçekleştirilecek eğitimler bizimle birlikte çalışmalar yapacak gönüllülerin gelişimini artırmak onlara ulusal ve Uluslararası alanda birçok yeni eğitimin,  gençlik fırsatının önünü açmaktır. Çoğulcu bir gençlik katılımı için gençlerin sosyal, kültürel anlamda gelişimi sağlarken demokrasi ve hukukun üstünlüğüne inanan bireylerin sayısı artırmak,  dolayısı ile gençlik katımının gelişimini sağlamayı planlamaktayız. Eğitimler ihtiyaç doğrultusunda yıllık olarak açılmaktadır.

Eğitim Konuları Nelerdir?

  1. Sivil Toplum, Gençlik Çalışması ve Gönüllülük
  2. Yönetim Organizasyon, İletişim ve Takım Çalışması
  3. Etkinlik Tasarlama  &  Proje Yönetimi
  4. Kültürel Çeşitlilik  & Ayrımcılıkla Mücadele
  5. Aktif Vatandaşlık & Sosyal Dâhil Etme
  6. Demokrasi ve İnsan Hakları
  7. Gençlik Katılımı & Gençlik Politikası

Eğitim Metodu Nedir?

Eğitimler, Yaygın Eğitim temelli metotlarla gerçekleştirilecek olup; Atölye çalışmaları, simülasyon, rol oyunu, grup çalışmaları, drama, tartışma ve sunumlar gibi yöntemlerle gerçekleştirilecektir. Katılımcıların aktif öğrenme süreci göz önünde bulundurulacak ve katılımcılar yaparak öğrenme deneyimi kazanacaklar.


                                                                                            < 1, 2 >

Comments are closed.