FAALİYETLERİMİZ

İNGİLİZCE KONUŞMA KULÜBÜ

İngilizce eğitimi uzun süre alıyoruz ancak pratik yapma şansımız olmuyor ve konuşamıyorum diyen gençler için İngilizce pratiklerini yapabilecekleri faaliyetimize davet ediyoruz. Deneyimleyerek – yaparak öğrenmeye dayalı, her hafta belirlenmiş bir konu üzerinde bir yabancı ile yüz yüze konuşma fırsatı siz gençler için ücretsiz olarak planlandı. Tek şartımız düzenli katılım!!! Her hafta İngilizce konuşma kulübüne katılarak, İngilizce pratiğinizi yabancı gönüllülerimizle geliştirebilirsiniz.  Katılmak için bizimle iletişime geçiniz.

  • Her Hafta Cuma günleri 17:00 – 19:00 saatleri arasında, IYACA ofisinde
  • Her Hafta Cumartesi günleri 14:00 – 15:30 saatleri arasında, Batıkent Gençlik Merkezinde

____________________________________________________________________________________________________

ERASMUS + TANITIM TOPLANTISI

Eğitim ve gençlik alanlarındaki Avrupa fırsatları ve gençlerin Avrupa faaliyetlerine katılımı hakkında bilgi sağlamak için her ay farklı mekânlarda tanıtımlar gerçekleştiriyoruz. Amacımız gençlerin Erasmus+ kapsamında yurtdışı hareketliliğini ve kendi kişisel gelişimlerine katkılar sağlamaktır. Ayrıca farklı Sivil Toplum Kuruluşları ve gençlerle çalışan kurumlar için bu toplantıları talep doğrultusunda ücretsiz gerçekleştirmeyiz. Toplantılarımızla Avrupa Gönüllü Hizmeti, Gençlik Değişimleri, Eğitim Kursu, Staj ve yurtdışında eğitim konularını detaylı olarak anlatmaktayız.

Detaylı Bilgi İçin Tıklayınız

 

____________________________________________________________________________________________________

PROJE YAZMA EĞİTİMLERİ

Derneğimizin gönüllüleri ve diğer gençlerin katılımına açık çağrıya çıkarak, başvurusu kabul edilen kişilerin katılımıyla, yılda 3 kez proje yazma eğitimleri vermekteyiz. Her yıl Eylül, Ocak ve Mayıs aylarında düzenli olarak 15’er kişilik gruplara ücretsiz proje yazma eğitimi vermekteyiz. Bu eğitimlerde Proje Nedir? Bir Gençlik Projesi Nasıl Planlanır?  Proje Yönetim Döngüsü Nedir? Proje Yazmaya Nerden/Nasıl Başlamalıyım?  süreci uygulamalı olarak anlatmaktayız.