Un-labelling, a TC about discrimination and acceptance|P1

IYACA(Uluslararası Gençlik Aktiviteleri Merkezi Derneği) ortağı olduğu “Un-labelling, a TC about discrimination and acceptance” isimli eğitim kursu projesi 07-14 Haziran 2019 tarihleri arasında İspanya’nın Toledo şehrinde gerçekleştirlecektir. Türkiye, İspanya İtalya, Letonya, Litvanya, Makedonya, Romanya’dan toplam 20 genç projede yer alacaktır. IYACA adına 2 gençlik çalışanı katılacaktır. Proje radikalleşme ve hoşgörüsüzlüğe karşı mücadele için, gençlik çalışanları ve STK’ların kültürlerarası öğrenme/ çeşitlilik yeterliliklerini geliştirmeyi amaçlamaktadır. Projenin Hedefleri; - Kültürlerarası öğrenme metotlarını kullanırken gençlerin ırkçlık, islamofobi ,anti-semitizm, yabancı düşmanlığı benzeri negatif fikirlerinin önüne geçerek barış, hoşgörü, sevgi ve dayanışmaya teşvik etmek - Önyargı, kalıpyargı, çatışma ve nefret söylemlerinden kaçınmak için farklılıkların anlaşılması ve kabüllenme - Toplumlararası anlayış - açıkfikirliğin yaygınlaşması ve dayanışma kültüründe gelişim sağlamak - Ayrımcılıkla mücadelede gençlere yardımcı olacak araçlar, beceriler ve yöntemler sağlamak Katılımcılar yaygın ve sargın öğrenme metotların kullanıldığı projenin sonunda YOUTHPASS sertifikası alacaktır. Bu sertifika katılımcının kariyer planlamasına etki edebilecek öenemli bir kazanımdır. Proje CONSEJOVEN isimli kurumun ev sahipliğinde (kordinatör) Toledo şehrinde gerçekleştirilecek. Faaliyetler süresince konaklama Castillo de San Servando isimli hostelde olacak. Yolculuk, vize, konaklama ve yemekler koordinatör kurum tarafından proje bütçesinden karşılanmaktadır. Proje kapsamında, seyahat sağlık sigortası, pasaport, vize başvurusu için bir şehirden başka bir şehre yapılan seyahat / konaklama vb.. masraflar katılımcının sorumluluğunda olup, proje bütçesinden karşılanmamaktadır.
Untitled Document

Projeye aşağıdaki koşulları sağlayan veya kabul eden  gençler başvuru yapabilirler. Lütfen bu koşulları sağlamıyor veya kabul etmiyorsanız başvuru formunu doldurmayınız!!! Ailenizden, Sevgilinizden veya bir kurumdan izin almak gibi bir sorumluluğunuz varsa, önce izinlerinizi alıp sonrasında başvuru yapınız.

 • 21-35 yaş aralığında olmak
 • Proje konusuna ilgi duyan,
 • Eğitim kursu projesini ingilizce takip edebilecek düzeyde ingilizcesi olan,
 • Projeyi bir tatil veya seyahat fırsatı olarak görmeyen
 • Proje sonunda blog/film, rapor hazırlamayı kabul eden
 • Projeden elde ettiği kazanımları yaygınlaştıracak 
 • Faaliyetlere tam katılım sağlayabilecek
 • Seyahat engeli olmamak
 • Açık fikirli, yeniliklere, paylaşıma ve öğrenmeye açık olmak
 • IYACA ile katılım/öğrenme sözleşmesi imzalmayı kabul etmek
 • Proje öncesi faaliyetlere yönelik(kültürel gece, organizasyon tanıtımı ve araştırma) hazırlıklar yapmayı kabul etmek
 • Ekonomik, Sosyal, Kültürel, Coğrafi ve Eğitimsel sebeplerle dezavantajlı olmak tercih/öncelik sebebi olabilir.
Yolculuk ve vize masrafları, projeden Erasmus+ kuralları doğrultusunda ödenmektedir. Yolculuk biletleri projeye giden tüm katılımcılarla bilirkte IYACA tarafından belirlenen plan doğrultusunda alınır. Katılımcı projeye giderken tüm seyahat masraflarını yapması gerekmektedir. Katılımcı vize, uçak, otobüs ve tren biletlerine ait faturaların asıllarını, uçak biniş kartlarının gidiş - dönüş tamamını Ev Sahibi Kurum veya IYACA’ya teslim etmek zorundadır. Katılımcı yolculuk evraklarını eksisksiz olarak teslim etmesi durumunda yolculuk ve vize masrafları proje kapsamında iadesini alır. Ancak katılımcı kaybettiği evrakların ödemesini alamaz. Özellikle uçak biniş kartını (boarding card) kaybeden katılımcı uçak biletinin ödemesini alamaz. Eğer katılımcı faliyetlere tam olarak katılmaz ise koordinatör kurum katılımcının yolculuk ödemesini yapmama veya projeden tamamen çıkarma hakkı bulunmaktadır. Yolculuk ve Vize masrafları ödemesi, genellikle projeden 1 ay sonra yapılmaktadır. Bazen bu süre 3 ay sürebilmektedir. Bu sebeple IYACA ortak olduğu proje kapsamında gönderdiği katılımcıların yolculuk ve vzie ödemesinin gecikmesinden sorumlu değildir. Vize başvurusu için gerekli evraklar gidilecek ülkeye göre değişiklik göstermektedir. Vize başvurusu katılımcı tarafından yapılır. Katılımcı vize evraklarının neler olduğunu araştıma ve hazırlamakla yükümlüdür. IYACA projeye göndereceği katılımcıya vizesinin onaylanması konusunda garanti vermez, bu tamamen konsolosluğun insiyatifisndedir.
Projede aktif olarak yer alabilecek, kendini geliştirmek isteyen, farklı toplumlardan gençlerle bilgi, beceri ve yeteneklerini paylaşmak ve öğrenmek isteyen gençler aşağıdaki başvuru formunu doldurarak başvurusnu yapabilirler. Başvuru sonuçları tüm katılımcılara mail yoluyla bildirilir. Son başvuru tarihi: 01.06.2019 saat 17.00’dır. Başvuru aşamasında bir sorun ile karşılaşırsanız lütfen info@iyaca.org mail adresine mail atınız.