Discover Addictions’ Roots through Education

8 Mayıs 2022, Comments Discover Addictions’ Roots through Education için yorumlar kapalı

IYACA(Uluslararası Gençlik Aktiviteleri Merkezi Derneği) ortağı olduğu “Discover Addictions’ Roots through Education” (Bağımlılıkların Kökenlerini Eğitim Yoluyla Keşfedin) isimli gençlik hareketliliği projesi 3 aşamalı olarak Bicacel/Romanya’da gerçekleştirilecektir.
Proje faaliyetlerinin aşamaları;

1- Gençlik Çalışanlarının Hareketliliği-Eğitim Kursu 11-19 Haziran 2022, 3 Gençlik Çalışanı IYACA adına Romanya’daki faaliyetlere katılacaktır. .

2- Eğitim Kursuna katılan gençlik çalışanlarının ulusal yaygınlaştırma eğitimleri 20 Temmuz- 01 Ağustos 2022. .

3- Gençlik Hareketliliği-Gençlik Değişimi 6-14 Ağustos 2022, 4 genç 1 lider toplam 5 kişi IYACA adına Romanya’daki faaliyetlere katılacaktır.

Projenin amacı, gençlik çalışanlarının önleyici eğitim kavramı konusunda bilgi beceri ve yeterliliklerini arttırarak, bağımlılık konusunda gençlere yönelik önleyici tedbirlerin gelişimine katkı sağlamaktır.

Faaliyetler, bağımlılıkların gelişimi ve döngüsünü ele alarak, bunların nasıl önlenebileceği, önleme çalışmalarının ilkeleri, önleyici eğitim yöntemlerinin oluşturulması ve yerele nasıl aktarılabileceği konularını içermektedir.

Katılımcılar yaygın ve sargın öğrenme metotların kullanıldığı projenin sonunda YOUTHPASS sertifikası alacaktır. Bu sertifika katılımcının kariyer planlamasına etki edebilecek önemli kazanımdır.Proje IPTA (Projects and Ideas for Active Youth) isimli kurumun ev sahipliğinde (kordinatör) Romanya’nın Bicacel şehrinde gerçekleştirilecek

Projeye aşağıdaki koşulları sağlayan veya kabul eden gençler başvuru yapabilirler. Lütfen bu koşulları sağlamıyor veya kabul etmiyorsanız başvuru formunu doldurmayınız!!! Ailenizden, Sevgilinizden veya bir kurumdan izin almak gibi bir sorumluluğunuz varsa, önce izinlerinizi alıp sonrasında başvuru yapınız.

 • *18-35 yaş aralığında olmak
 • *Proje konusuna ilgi duyan, ve ulusal çapta eğitim vermeyi taahhüt eden
 • *Faaliyetleri İngilizce dilinde takip edebilecek,
 • *Projeyi bir tatil veya seyahat fırsatı olarak görmeyen
 • *Proje sonunda blog/film, rapor hazırlamayı kabul eden
 • *Projeden elde ettiği kazanımları yaygınlaştıracak
 • *Faaliyetlere tam katılım sağlayabilecek
 • *Seyahat engeli olmamak
 • *Açık fikirli, yeniliklere, paylaşıma ve öğrenmeye açık olmak
 • *IYACA ile katılım/öğrenme sözleşmesi imzalamayı kabul etmek
 • *Proje öncesi faaliyetlere yönelik(kültürel gece, organizasyon tanıtımı ve araştırmalar) hazırlık yapmayı kabul etmek
 • *Ekonomik, Sosyal, Kültürel, Coğrafi ve Eğitimsel sebeplerle dezavantajlı olmak tercih/öncelik sebebi olabilir.

Yolculuk, vize, konaklama ve yemekler koordinatör kurum tarafından proje bütçesinden Erasmus+ kuralları doğrultusunda karşılanmaktadır. Proje kapsamında, seyahat sağlık sigortası, pasaport, vize başvurusu için bir şehirden başka bir şehre yapılan seyahat / konaklama vb… masraflar katılımcının sorumluluğunda olup, proje bütçesinden karşılanmamaktadır. Yolculuk planı, tüm katılımcılarla birlikte IYACA sorumlusu ile birlikte yapılır ve birlikte biletler alınır. Katılımcı projeye giderken tüm seyahat masraflarını yapması gerekmektedir.

Katılımcı vize, uçak, otobüs ve tren biletlerine ait faturaların asıllarını, uçak biniş kartlarının gidiş - dönüş tamamını Ev Sahibi Kurum veya IYACA’ya teslim etmek zorundadır. Katılımcı yolculuk evraklarını eksiksiz olarak teslim etmesi durumunda, yolculuk ve vize masrafları proje kapsamında iadesini alır. Ancak katılımcı kaybettiği evrakların ödemesini alamaz. Özellikle uçak biniş kartını (boarding card) kaybeden katılımcı uçak biletinin ödemesini alamaz. Eğer katılımcı faaliyetlere tam olarak katılmaz ise koordinatör kurum katılımcının yolculuk ödemesini yapmama veya projeden tamamen çıkarma hakkı bulunmaktadır.

Yolculuk ve Vize masrafları ödemesi, genellikle projeden 1 ay sonra yapılmaktadır. Bazen bu süre 3 ay sürebilmektedir. Bu sebeple IYACA ortak olduğu proje kapsamında gönderdiği katılımcıların yolculuk ve vize ödemesinin gecikmesinden sorumlu değildir.

Vize başvurusu için gerekli evraklar gidilecek ülkeye göre değişiklik göstermektedir. Vize başvurusu katılımcı tarafından yapılır. Katılımcı vize evraklarının neler olduğunu araştırma ve hazırlamakla yükümlüdür. IYACA projeye göndereceği katılımcıya vizesinin onaylanması konusunda garanti vermez, bu tamamen konsolosluğun yetkisindedir.

Projede aktif olarak yer alabilecek, kendini geliştirmek isteyen, farklı toplumlardan gençlerle bilgi, beceri ve yeteneklerini paylaşmak ve öğrenmek isteyen gençler, aşağıdaki başvuru formunu doldurarak başvurusunu yapabilirler.

Son başvuru tarihi: 12.05.2022 saat 17.00’dır.

Başvuru sonuçları 13.05.2022 tarihinde tüm katılımcılara mail yoluyla bildirilir.

Comments are closed.