ECHOES of TOMORROW

24 Ocak 2024, Comments ECHOES of TOMORROW için yorumlar kapalı
PROJE HAKKINDA

IYACA (Uluslararası Gençlik Aktiviteleri Merkezi Derneği) ortağı olduğu “Echoes of Tomorrow" – “Geleceğin Yankıları” isimli eğitim kursu projesi 02-09 Mart 2024 tarihleri arasında, Macaristan’ın Gant, Banyatelep şehrinde gerçekleştirilecektir. IYACA adına 3 katılımcı katılacaktır.

Amacımız sizinle çalışan profesyonellerin sürdürülebilir kalkınma, büyüme, döngüsel ekonomi, toplumsal roller konularını nasıl ele alacakları konusunda yeterliliklerini geliştirmektir.

Projenin hedefleri;

Çevrecilik, iklim değişikliği gibi konularda eleştirel pedagoji ilkelerini sosyal bilinçli ve bilinçli bir zihniyetle uygulama becerilerinde gelişim.

 • Yeşil toplumsal hareketlerin tarihi, küçülme kavramı ve toplumsal işlevlerle ilişkisi hakkında bilgi gelişimi
 • Gençlik çalışmalarında iyi uygulamaların değişimi ve deneyim paylaşımının yanı sıra uluslararası ortaklıklar, proje yönetimi, yaygın eğitim araçlarının kullanımında gelişim
 • Kişisel becerilerde beklenen artış/gelişme / tutumlar: özgüven, liderlik, kişilerarası iletişim, işbirliği, sonuç odaklı planlama ve uygulama, kritik ve analitik düşünme biçimi, kültürlerarası iletişim, İngilizce dil becerisi ve BIT kullanımında gelişim.
 • Proje çeşitliliği teşvik ederek toplumlar arasında dayanışmayı güçlendirmeyi, hoşgörüyü ve karşılıklı anlayışı teşvik etmeyi hedefliyor. .

 • Projemiz, aynı veya farklı fikirde olan profesyoneller arasında işbirliği, öğrenme ve fikir değişimi için bir platform sunuyor. Çünkü gençlik için mümkün olan daha iyi bir gelecek daha çok çalışmaya ihtiyacımız var.

  Katılımcılar yaygın ve sargın öğrenme metotların kullanıldığı projenin sonunda YOUTHPASS sertifikası alacaktır. Bu sertifika katılımcının kariyer planlamasına etki edebilecek önemli bir kazanımdır. Proje Tamaszpont Mopka ve Együttha to Egyesület (koordinatör) isimli kuruluşların ev sahipliğinde gerçekleştirilecek.

  KATILIM KOŞULLARI

  Projeye aşağıdaki koşulları sağlayan veya kabul eden gençler başvuru yapabilirler. Lütfen bu koşulları sağlamıyor veya kabul etmiyorsanız başvuru formunu doldurmayınız!!! Ailenizden, Sevgilinizden veya bir kurumdan izin almak gibi bir sorumluluğunuz varsa, önce izinlerinizi alıp sonrasında başvuru yapınız.

 • 20-35 yaş aralığında olmak
 • Proje konusuna ilgi duyan,
 • IYACA derneğinin en az1 faaliyetinde yer almış olmak veya Üniversitede seçmeli “Gönüllülük” dersini almış olmak
 • Projeyi İngilizce dilinde takip edebilecek düzeyde olmak,
 • Projeyi bir tatil veya seyahat fırsatı olarak görmeyen
 • Proje sonunda blog/film, rapor hazırlamayı kabul eden
 • Projeden elde ettiği kazanımları yaygınlaştıracak
 • Faaliyetlere tam katılım sağlayabilecek
 • Seyahat engeli olmamak
 • Açık fikirli, yeniliklere, paylaşıma ve öğrenmeye açık olmak
 • IYACA ile katılım/öğrenme sözleşmesi imzalamayı kabul etmek
 • Proje öncesi faaliyetlere yönelik(kültürel gece, organizasyon tanıtımı ve araştırma) hazırlık yapmak
 • Ekonomik, Sosyal, Kültürel, Coğrafi ve Eğitimsel sebeplerle dezavantajlı olmak tercih/öncelik sebebi olabilir.

 • YOLCULK ve VİZE HAKKINDA

  Yolculuk, vize, konaklama ve yemekler koordinatör kurum tarafından proje bütçesinden Erasmus+ kuralları doğrultusunda karşılanmaktadır. Proje kapsamında, seyahat sağlık sigortası, pasaport, vize başvurusu için bir şehirden başka bir şehre yapılan seyahat / konaklama vb.. masraflar katılımcının sorumluluğunda olup, proje bütçesinden karşılanmamaktadır.

  Yolculuk biletleri projeye giden tüm katılımcılarla birlikte IYACA tarafından belirlenen plan doğrultusunda alınır. Katılımcı projeye giderken tüm seyahat masraflarını yapması gerekmektedir.

  Katılımcı vize, uçak, otobüs ve tren biletlerine ait faturaların asıllarını, uçak biniş kartlarının gidiş - dönüş tamamını Ev sahibi kurum veya IYACA’ya teslim etmek zorundadır. Katılımcı yolculuk evraklarını eksiksiz olarak teslim etmesi durumunda, yolculuk ve vize masrafları proje kapsamında iadesini alır. Ancak katılımcı kaybettiği evrakların ödemesini alamaz. Özellikle uçak biniş kartını (boarding card) kaybeden katılımcı uçak biletinin ödemesini alamaz. Eğer katılımcı faaliyetlere tam olarak katılmaz ise koordinatör kurum katılımcının yolculuk ödemesini yapmama veya projeden tamamen çıkarma hakkı bulunmaktadır.

  Yolculuk ve Vize masrafları ödemesi, genellikle projeden 1 ay sonra yapılmaktadır. Bazen bu süre 3 ay sürebilmektedir. Bu sebeple IYACA ortak olduğu proje kapsamında gönderdiği katılımcıların yolculuk ve vize ödemesinin gecikmesinden sorumlu değildir.

  Vize başvurusu için gerekli evraklar gidilecek ülkeye göre değişiklik göstermektedir. Vize başvurusu katılımcı tarafından yapılır. Katılımcı vize evraklarının neler olduğunu araştırma ve hazırlamakla yükümlüdür. IYACA projeye göndereceği katılımcıya vizesinin onaylanması konusunda garanti vermez, bu tamamen konsolosluğun yetkisindedir.

  BAŞVURU HAKKINDA

  Projede aktif olarak yer alabilecek, kendini geliştirmek isteyen, farklı toplumlardan gençlerle bilgi, beceri ve yeteneklerini paylaşmak ve öğrenmek isteyen gençler, aşağıdaki başvuru formunu doldurarak başvurusunu yapabilirler.

  Son başvuru tarihi: 25.01.2024 saat 23.00’dır.

  Başvuru sonuçları 27.01.2024 tarihinde tüm katılımcılara mail yoluyla bildirilir.

  Comments are closed.