IYACA “GENÇLİK ÇALIŞANI EĞİTİM” PROGRAMI

12 Kasım 2019
Comments 0
12 Kasım 2019, Comments 0

IYACA gençlik çalışanı eğitim programının 30 Ekim 2019-11 Kasım 2019 tarihleri arasında farklı illerden, 150 gencin katılımıyla 12 günlük yoğun bir eğitim programı Ankara, Kızılcahamam’da, T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Spor Toto teşkilat başkanlığının desteği ile gerçekleştirildi.

Gençliğin sosyal ve kişisel gelişimine katkı sağlamak, ülkemizde gençlik çalışmalarının kalitesinin arttırılması ve gençlik alanında çalışmak isteyen gençlerin bilgi beceri ve yeterliliklerinin geliştirilmesi amacıyla başarılı bir program eğitim programı gerçekleştirildi.

Gerçekleştirilen eğitimler bizimle birlikte çalışmalar yapacak gönüllülerin gelişimini artırmak onlara ulusal ve Uluslararası alanda birçok yeni eğitimin, gençlik fırsatının önünü açmaktır. Çoğulcu bir gençlik katılımı için gençlerin sosyal, kültürel anlamda gelişimi sağlarken demokrasi ve hukukun üstünlüğüne inanan bireylerin sayısı artırmak, dolayısı ile gençlik katımının gelişimini sağlamayı planlamaktayız.

Eğitim Konuları Nelerdir?
  • 1- Sivil Toplum, Gençlik Çalışması ve Gönüllülük
  • 2- Yönetim Organizasyon, İletişim ve Takım Çalışması
  • 3- Etkinlik Tasarlama & Proje Yönetimi
  • 4- Kültürel Çeşitlilik & Ayrımcılıkla Mücadele
  • 5- Aktif Vatandaşlık & Sosyal Dâhil Etme
  • 6- Demokrasi ve İnsan Hakları
  • 7- Gençlik Katılımı & Gençlik Politikası

Eğitim Metodu Nedir?
Eğitimler, Yaygın Eğitim temelli metotlarla gerçekleştirilecek olup; Atölye çalışmaları, simülasyon, rol oyunu, grup çalışmaları, drama, tartışma ve sunumlar gibi yöntemlerle gerçekleştirilecektir. Katılımcıların aktif öğrenme süreci göz önünde bulundurulacak ve katılımcılar yaparak öğrenme deneyimi kazanacaklar.

Bu eğitim program  ULUSLARARASI GENÇLİK AKTİVİTELERİ MERKEZİ DERNEĞİ tarafından oluşturulmuştur.

Comments are closed.