Peace with Me

30 Temmuz 2019, Comments Peace with Me için yorumlar kapalı
Untitled Document

IYACA(Uluslararası Gençlik AKtiviteleri Merkezi Derneği) ortağı olduğu “Peace with me” (Benimle Barış) isimli eğitim kursu projesi 29 Haziran- 07 Temmuz 2022 Romanya’nın Bicacel şehrinde gerçekleştirlecektir. Türkiye, ,Romanya, Letonya, Estonya, Danimarka, Kuzey Makedonya, İngiltere, ve İtalya ’dan toplam 26 genç projede yer alacaktır. IYACA adına 3 gençlik çalışanı katılacaktır.
Projenin temel amacı, faydalanıcılar arasında çatışmalar ve şiddet konusunda önleyici bir yaklaşımı teşvik eden gençlik çalışanları ağını desteklemeyi amaçlayan bir eğitim kursudur. Bu projeyi, şiddet konusunda daha derin bir anlayış ve bu alanda güçlendirilmiş uluslararası işbirliği açısından katılımcılara katma değer katacak projedir.

Projenin Hedefleri;

  Kötüye kullanılan ve şiddet içeren davranış kalıplarının yarattığı kişilerarası çatışmaların anlaşılması ve ortaya çıkmasının önlenmesi için 26 gençlik çalışanının ilgili yeterliliklerle donatılması; Katılımcıların çalışmalarına, her kuruluşa uyacak kişiselleştirilmiş bir plan oluşturarak şiddet belirtilerine karşı önleyici bir yaklaşım getirmek; Katılımcılara bütünsel kolaylaştırmayı bir çalışma ilkesi olarak kullanmanın ilkeleri ve yararları hakkında daha iyi bir anlayış; Bu konuyla ilgili yeni eylemler başlatmak için motive olmuş uluslararası bir gençlik çalışanları ağı oluşturarak ortak kuruluşlar arasındaki işbirliğinin güçlendirilmesi
 • Katılımcılar yaygın ve sargın öğrenme metotların kullanıldığı projenin sonunda YOUTHPASS sertifikası alacaktır. Bu sertifika katılımcının kariyer planlamasına etki edebilecek önemli kazanımdır.

Proje IPTA (Projects and Ideas for Active Youth) isimli kurumun ev sahipliğinde (kordinatör) Romanya’nın Bicacel şehrinde gerçekleştirilecek.
Yolculuk, vize, konaklama ve yemekler koordinatör kurum tarafından proje bütçesinden karşılanmaktadır. Proje kapsamında, seyahat sağlık sigortası, pasaport, vize başvurusu için bir şehirden başka bir şehre yapılan seyahat / konaklama vb.. masraflar katılımcının sorumluluğunda olup, proje bütçesinden karşılanmamaktadır.

Untitled Document
 • 18-35 yaş aralığında olmak
 • Proje konusuna ilgi duyan,
 • Projeyi ingilizce takip edebilecek düzeyde ingilizcesi olan,
 • Projeyi bir tatil veya seyahat fırsatı olarak görmeyen
 • Proje sonunda blog/film, rapor hazırlamayı kabul eden
 • Projeden elde ettiği kazanımları yaygınlaştıracak
 • Faaliyetlere tam katılım sağlayabilecek
 • Seyahat engeli olmamak
 • Açık fikirli, yeniliklere, paylaşıma ve öğrenmeye açık olmak
 • IYACA ile katılım/öğrenme sözleşmesi imzalmayı kabul etmek
 • Proje öncesi faaliyetlere yönelik(kültürel gece, organizasyon tanıtımı ve araştırma) hazırlıklar yapmayı kabul etmek
 • Ekonomik, Sosyal, Kültürel, Coğrafi ve Eğitimsel sebeplerle dezavantajlı olmak tercih/öncelik sebebi olabilir.

Yolculuk ve vize masrafları, projeden Erasmus+ kuralları doğrultusunda ödenmektedir. Yolculuk biletleri projeye giden tüm katılımcılarla birlikte IYACA tarafından belirlenen plan doğrultusunda alınır. Katılımcı projeye giderken tüm seyahat masraflarını yapması gerekmektedir.

Katılımcı vize, uçak, otobüs ve tren biletlerine ait faturaların asıllarını, uçak biniş kartlarının gidiş - dönüş tamamını Ev Sahibi Kurum veya IYACA’ya teslim etmek zorundadır. Katılımcı yolculuk evraklarını eksiksiz olarak teslim etmesi durumunda, yolculuk ve vize masrafları proje kapsamında iadesini alır. Ancak katılımcı kaybettiği evrakların ödemesini alamaz. Özellikle uçak biniş kartını (boarding card) kaybeden katılımcı uçak biletinin ödemesini alamaz. Eğer katılımcı faaliyetlere tam olarak katılmaz ise koordinatör kurum katılımcının yolculuk ödemesini yapmama veya projeden tamamen çıkarma hakkı bulunmaktadır.

Yolculuk ve Vize masrafları ödemesi, genellikle projeden 1 ay sonra yapılmaktadır. Bazen bu süre 3 ay sürebilmektedir. Bu sebeple IYACA ortak olduğu proje kapsamında gönderdiği katılımcıların yolculuk ve vize ödemesinin gecikmesinden sorumlu değildir.

Vize başvurusu için gerekli evraklar gidilecek ülkeye göre değişiklik göstermektedir. Vize başvurusu katılımcı tarafından yapılır. Katılımcı vize evraklarının neler olduğunu araştırma ve hazırlamakla yükümlüdür. IYACA projeye göndereceği katılımcıya vizesinin onaylanması konusunda garanti vermez, bu tamamen konsolosluğun yetkisindedir.

Projede aktif olarak yer alabilecek, kendini geliştirmek isteyen, farklı toplumlardan gençlerle bilgi, beceri ve yeteneklerini paylaşmak ve öğrenmek isteyen gençler aşağıdaki başvuru formunu doldurarak başvurusnu yapabilirler. Başvuru sonuçları tüm katılımcılara mail yoluyla bildirilir. Son başvuru tarihi: 15.05.2022 saat 17.00’dır.

Comments are closed.