The Ball Connects Children and Young People

30 Temmuz 2019, Comments The Ball Connects Children and Young People için yorumlar kapalı

IYACA(Uluslararası Gençlik Aktiviteleri Merkezi Derneği) ortağı olduğu “The Ball Connects Children and Young People” isimli Avrupa Dayanışma Programı (ESC) Gönüllülük Projesi, Polonya’nın Starogard Gdanski şehrinde gerçekleştirilecektir. Türkiye, ve İspanya’dan toplam 10 genç, 2 aylık kısa dönem gönüllülük projesinde yer alacaktır. IYACA adına 5 genç katılacaktır. Proje Tarihleri; 01 Temmuz 2020 - 31 Ağustos 2020

Proje yeri: Yer : Starogard Gdanski Polonya
Proje numarası : 2019-3-PL01-ESC11-077812

Projedeki faaliyetlerin hedef kitlesi imkânı kısıtlı (Kültürel, Sosyal, Eğitim ve Ekonomik, Engelli) gençlerdir. Projenin amacı; imkânı kısıtlı genç ve çocukların sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlerle topluma entegrasyonu ve onların bilgi, beceri ve yeterliliklerin gönüllüler ile geliştirilmesidir.

Gönüllüler günde 6 saat, haftada 30 saat gönüllülük faaliyetlerine katılacaktır. Gönüllülerin haftada 2 gün her ay ekstra 2 gün izin hakkı olacaktır.

Poje “Deyna Cup Junior” turnuvası kapsamında Man City , Borussia Monchengladbach , Sturm Graz gibi farklı futbol takımlarının 10 yaş altı gruplarının katılımını ve gönüllülerin turnuvada görev alamsını içermektedir.

Gönüllü Faaliyetleri; Turnuva boyunca genel organizasyon, fikstür ve maçların hesaplanması, saha görevlisi olmak , soyunma odalarından sorumlu olmak , sağlık görevlilerine yardım, takımlar için rehberlik, medya bölümünde turnuvanın reklamı gibi konulardan sorumlu olacaklar. Ayrıca kültürel ve sosyal etkinlikler, dayanışma faaliyetleri, haftalık mentor toplantısı ve blog yazıları katılımcıların diğer görevleridir.

Gönüllüler yaygın ve sargın öğrenme metotların kullanıldığı projenin sonunda YOUTHPASS sertifikası alacaktır. Bu sertifika katılımcının kariyer planlamasına etki edebilecek önemli kazanımdır. Projenin ev sahibi ve koordinatör kurumu, Polonya’dan “Sportowy Klub Beniaminek 03" olup, IYACA ve diğer ülke ortakları gönderen kurumdur.

Projeye aşağıdaki koşulları sağlayan veya kabul eden gençler başvuru yapabilirler. Lütfen bu koşulları sağlamıyor veya kabul etmiyorsanız başvuru formunu doldurmayınız! Ailenizden, Sevgilinizden veya bir kurumdan izin almak gibi bir sorumluluğunuz varsa, önce izinlerinizi alıp sonrasında başvuru yapınız!

 • *18-30 yaş aralığında olmak
 • *Proje konusuna ilgi ve motivasyonu olmak
 • *Katılım, sivil katılım ve gönüllülük hakkında daha fazla bilgi edinmeye istekli olmak
 • *İmkânı kısıtlı gençlerle çalışmayı istemek
 • *Takım çalışmasına uyumlu olmak
 • *Açık fikirli, yeniliklere, paylaşıma ve öğrenmeye açık olmak
 • *İngilizce bilgisi temel düzeyde olmak(Kendini İngilizce ifade edebilen)
 • *Projeyi bir tatil veya seyahat fırsatı olarak görmeyen
 • *Proje sonunda blog/film, rapor hazırlamayı kabul eden
 • *Projeden elde ettiği kazanımları yaygınlaştıracak
 • *Faaliyetlere tam katılım sağlayabilecek
 • *Seyahat engeli olmayan
 • *IYACA ile katılım/öğrenme sözleşmesi imzalamayı kabul etmek
 • *Ev Sahibi, Koordinatör ve Gönderen kurumla Aktivite Sözleşmesi imzalamayı kabul etmek
 • *Proje öncesi faaliyetlere yönelik(kültürel gece, organizasyon tanıtımı ve araştırma) hazırlıklar yapmayı kabul etmek
 • *Ekonomik, Sosyal, Kültürel, Coğrafi ve Eğitimsel sebeplerle imkânı kısıtlı olmak tercih/öncelik sebebi olabilir.

Yolculuk, vize, sağlık sigortası, konaklama, cep harçlığı ve yemekler koordinatör kurum tarafından proje bütçesinden Erasmus+ kuralları doğrultusunda karşılanmaktadır. Proje kapsamında pasaport, vize başvurusu için bir şehirden başka bir şehre yapılan seyahat/konaklama vb. masraflar veya aracı kurum masrafları gönüllünün sorumluluğunda olup, proje bütçesinden karşılanmamaktadır.

Gönüllü; Ev Sahibi, Koordinatör ve Gönderen kurumla bir Aktivite Sözleşmesi imzalayarak, haklarını, sorumluluklarını ve bütçe detaylarını garanti altına alır.

*Yolculuk Bütçesi;275 € (gidiş - dönüş toplam)
*Vize Bütçesi: 100€
*Yemek: Aylık 100 €
*Cep Harçlığı: Aylık 120€
*Konaklama: Ev sahibi kurum tarafından kiralanmış dairede 2 veya 3’şer kişilik odalarda konaklama yapılacaktır. Konaklama yapılan evde elektrik, su, ısınma masrafları ev sahibi kurum tarafından karşılanacaktır.

Yolculuk biletleri projeye giden tüm katılımcılarla birlikte IYACA tarafından belirlenen plan doğrultusunda alınır. Katılımcı projeye giderken tüm seyahat masraflarını yapması gerekmektedir. Katılımcı vize, uçak, otobüs ve tren biletlerine ait faturaların asıllarını, uçak biniş kartlarının gidiş- dönüş tamamını Ev Sahibi Kurum veya IYACA’ya teslim etmek zorundadır.

Katılımcı yolculuk ve vize evraklarını eksiksiz olarak teslim etmesi durumunda yolculuk ve vize masrafları proje kapsamında iadesini alır. Ancak katılımcı kaybettiği evrakların ödemesini alamaz. Özellikle uçak biniş kartını (boarding card) kaybeden katılımcı uçak biletinin ödemesini alamaz. Eğer katılımcı faaliyetlere tam olarak katılmaz ise koordinatör kurum katılımcının yolculuk ödemesini yapmama veya projeden tamamen çıkarma hakkı bulunmaktadır.

Yolculuk ve Vize masrafları ödemesi proje başlangıcında, ortasında veya sonunda ödenebilir. Bu Koordinatör kurumun çalışma prensipleri ve şekil ile ilgilidir. Bu sebeple IYACA ortak olduğu proje kapsamında gönderdiği katılımcıların yolculuk ve vize ödemesinin gecikmesinden sorumlu değildir.
Vize başvurusu için gerekli evraklar gidilecek ülkeye göre değişiklik göstermektedir. Vize başvurusu katılımcı tarafından yapılır. Katılımcı vize evraklarının neler olduğunu araştırma ve hazırlamakla yükümlüdür. IYACA katılımcıya vize başvuru sürecinde rehberlik edecektir. IYACA projeye göndereceği katılımcıya vizesinin onaylanması konusunda garanti vermez, bu tamamen konsolosluğun inisiyatifindedir.

Projede aktif olarak yer alabilecek, kendini geliştirmek isteyen, farklı toplumlardan gençlerle bilgi, beceri ve yeteneklerini paylaşmak ve öğrenmek isteyen gençler aşağıdaki başvuru formunu doldurarak başvurusunu yapabilirler.
Son başvuru tarihi: 06.06.2020 saat 17.00’dır.
Başvuru sonuçları tüm katılımcılara mail ile 07.06.2020 günü bildirilecektir.

Proje hakkında video için; https://youtu.be/-M4BGUjUylc a> sayfasını ziyaret ediniz.

Comments are closed.