Who wants to be a Youth Leader?

12 Nisan 2022, Comments Who wants to be a Youth Leader? için yorumlar kapalı

IYACA(Uluslararası Gençlik Aktiviteleri Merkezi Derneği) ortağı olduğu “WHO WANTS TO BE A YOUTHLEADER?" (Kim Lider Olmak İster?) isimli eğitim kursu projesi 21-29 May 2022 Mariabesnyo, Gödöllo, Macaristan şehrinde gerçekleşecektir. IYACA adına 4 gençlik çalışanı katılacaktır. .

Projenin temel amacı; Gençlik projelerinde gençlik çalışanlarının liderlik becerilerini geliştirmektir. Proje yaygın eğitim metotların kullanılacak ve gençlerin yaparak deneyerek öğrenmesine imkan tanıyacaktır.

Erasmus+ gençlik hareketliliği projemiz 3 aşamadan oluşmaktadır. İlk aşama liderlik konusunda eğitim kursu faaliyeti 21-29 Mayıs 2022, ikinci aşama ortaklar arası değerlendirme toplantısı, Temmuz 2022. Üçüncü aşama el edilen çıktılarla 01-07 Ağustos 2022 tarihleri arasındaki gençlik değişimi programıdır..

Projenin Hedefleri;

 • *Katılımcıların deneyimlerini paylaşabileceği, sosyal konulara yönelik tasarlanmış araçlar ve stratejiler geliştirebileceği imkanlar sunmak,
 • *Katılımcılarla uzun süreli hareketlilik faaliyeti oluşturmak,
 • *Gençlik değişimi projelerinde liderlik ve non-formal metot ve uygulamalar,
 • *Gençlik çalışanlarının takım çalışması, liderlik ve koçluk konularında bilgi, beri ve yeteneklerini geliştirmek,
 • *İyi uygulamaları ve deneyimleri paylaşmak,
 • *Erasmus + programı çerçevesinde yeni ortaklık ağları kurmak.

Katılımcılar yaygın ve sargın öğrenme metotların kullanıldığı projenin sonunda YOUTHPASS sertifikası alacaktır. Bu sertifika katılımcının kariyer planlamasına etki edebilecek önemli bir kazanımdır. Proje MOPKA(koordinatör) isimli kurumun ev sahipliğinde gerçekleştirilecek.

Projeye aşağıdaki koşulları sağlayan veya kabul eden gençler başvuru yapabilirler. Lütfen bu koşulları sağlamıyor veya kabul etmiyorsanız başvuru formunu doldurmayınız!!! Ailenizden, Sevgilinizden veya bir kurumdan izin almak gibi bir sorumluluğunuz varsa, önce izinlerinizi alıp sonrasında başvuru yapınız.

 • *18-35 yaş aralığında olmak
 • *Proje konusuna ilgi duyan,
 • *Eğitim kursu projesini ingilizce takip edebilecek düzeyde ingilizcesi olan,
 • *Projeyi bir tatil veya seyahat fırsatı olarak görmeyen
 • *Proje sonunda blog/film, rapor hazırlamayı kabul eden
 • *Projeden elde ettiği kazanımları yaygınlaştıracak
 • *Faaliyetlere tam katılım sağlayabilecek
 • *Seyahat engeli olmamak
 • *Açık fikirli, yeniliklere, paylaşıma ve öğrenmeye açık olmak
 • *IYACA ile katılım/öğrenme sözleşmesi imzalamayı kabul etmek
 • *Proje öncesi faaliyetlere yönelik(kültürel gece, organizasyon tanıtımı ve araştırma) hazırlık yapmak
 • *Ekonomik, Sosyal, Kültürel, Coğrafi ve Eğitimsel sebeplerle dezavantajlı olmak tercih/öncelik sebebi olabilir.

Yolculuk, vize, konaklama ve yemekler koordinatör kurum tarafından proje bütçesinden Erasmus+ kuralları doğrultusunda karşılanmaktadır. Proje kapsamında, seyahat sağlık sigortası, pasaport, vize başvurusu için bir şehirden başka bir şehre yapılan seyahat / konaklama vb.. masraflar katılımcının sorumluluğunda olup, proje bütçesinden karşılanmamaktadır.

Yolculuk biletleri projeye giden tüm katılımcılarla birlikte IYACA tarafından belirlenen plan doğrultusunda alınır. Katılımcı projeye giderken tüm seyahat masraflarını yapması gerekmektedir.

Katılımcı vize, uçak, otobüs ve tren biletlerine ait faturaların asıllarını, uçak biniş kartlarının gidiş - dönüş tamamını Ev sahibi kurum veya IYACA’ya teslim etmek zorundadır. Katılımcı yolculuk evraklarını eksiksiz olarak teslim etmesi durumunda, yolculuk ve vize masrafları proje kapsamında iadesini alır. Ancak katılımcı kaybettiği evrakların ödemesini alamaz. Özellikle uçak biniş kartını (boarding card) kaybeden katılımcı uçak biletinin ödemesini alamaz. Eğer katılımcı faaliyetlere tam olarak katılmaz ise koordinatör kurum katılımcının yolculuk ödemesini yapmama veya projeden tamamen çıkarma hakkı bulunmaktadır.

Yolculuk ve Vize masrafları ödemesi, genellikle projeden 1 ay sonra yapılmaktadır. Bazen bu süre 3 ay sürebilmektedir. Bu sebeple IYACA ortak olduğu proje kapsamında gönderdiği katılımcıların yolculuk ve vize ödemesinin gecikmesinden sorumlu değildir.

Vize başvurusu için gerekli evraklar gidilecek ülkeye göre değişiklik göstermektedir. Vize başvurusu katılımcı tarafından yapılır. Katılımcı vize evraklarının neler olduğunu araştırma ve hazırlamakla yükümlüdür. IYACA projeye göndereceği katılımcıya vizesinin onaylanması konusunda garanti vermez, bu tamamen konsolosluğun yetkisindedir.

Projede aktif olarak yer alabilecek, kendini geliştirmek isteyen, farklı toplumlardan gençlerle bilgi, beceri ve yeteneklerini paylaşmak ve öğrenmek isteyen gençler, aşağıdaki başvuru formunu doldurarak başvurusunu yapabilirler.

Son başvuru tarihi: 23.04.2022 saat 17.00’dır.

Başvuru sonuçları 25.04.2022 tarihinde tüm katılımcılara mail yoluyla bildirilir.

Comments are closed.